Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Konsolosluğu, Kanada Vize Başvuru Formu Hakkında

Kanada Vize Başvuru Formu, Kanada Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, Konsolosluğun Kanada vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Kanada Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve Kanada vize başvuru işlemlerinin ilk adımını Kanada vize başvuru formu oluşturacaktır.

Kanada vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Kanada Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Kanada vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Kanada vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Kanada Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur. Kanada Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir.

Kanada vize başvuru formu uluslararası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Kanada vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Kanada vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Kanada vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Ayrıca Kanada vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Kanada girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Kanada sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Konsolosluğu, Kanada Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. Kanada vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Kanada Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35x45 mm ölçülerinde ki biometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Kanada Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Kanada vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Kanada Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurma

Kanada vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilirken, Kanada vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulmaya uyumludur.

Kanada Vize Başvuru Formu Alma

Kanada vize başvuru formları, Kanada Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Kanada Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

Kanada Online Vizesi Başvurusu için buraya tıklayınız

Duyurular

Kanada CAN Plus Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 9 Nisan 2021 tarihinden itibaren Kanada transit vizesi konusunda büyük kolaylık sağlayan Kanada CAN Plus viz...
2020-12-04 15:32:07

Kanada Elektronik Seyahat İzin Belgesi (eTA) Uygulaması Başlıyor!

Kanada Elektronik Seyahat İzin Belgesi (eTA) Uygulaması Başlıyor! 15 Mart 2021 tarihinden itibaren Kanada vize muafiyeti taşıyan yabancı uyr...
2020-12-04 15:32:06

Kanada Başkonsolosluk çalışma saatleri

İstanbul Kanada Başkonsolosluğu çalışma ve mesai saatleri haftaiçi Pazartesi Perşembe 09.00 - 12.00 / 14.00 - 17.00 saatleri arasında hizme...
2020-11-27 14:16:56

Kanada Konsolosluğu 29 Ekim Bildirgesi

Kanada Konsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim 2021 günü hizm...
2020-11-26 17:36:06
Tüm Duyurular
Kanada Vize Başvuru Formu