Kanada Dil Okulları

Kanada dil okulları son yıllarda Türkiye'de yaşayan kişilerin en çok tercih ettiği eğitim kurumlarının başında geliyor. Kanada lise ve üniversite eğitiminde dünyada sayılı ülkeler arasında yer aldığı gibi dil okulları bakımından da çok iyi bir konumda yer alıyorlar.

Yurt dışında dil okuluna gitmek isteyen kişilerin tercihlerin en başında yer alan Kanada birçok nedenden dolayı öğrenim görmek kişilerin göz bebeği konumunda. Kanada'da hem gelişmiş hem refah seviyesi hem de eğitim kalitesi açısından dünyada en yaşanabilir ülkeler arasında en üstlerde yer almaktadır.

Kanada hem İngilizce hem de Fransızca'nın konuşulduğu ve eğitim dili olarak kullanıldığı ender ülkelerdendir. Bu iki dilde eğitim almak isteyen kişiler öncelikle Kanada'yı seçmektedir.

Kanada ülke olarak yaşam standartların yüksek olması, şehirlerinin hem son derece gelişmiş ve güvenli olması, kültürel ve coğrafi güzellikleriyle sebebiyle eğitim almak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Kanada ülke olarak da çok uluslu bir yapıya sahip olduğu için ülkeye gittiğiniz zaman kapalı bir ortama değil daha çok cana yakın bir ortamda kendinizi bulacaksınız. Kanada'nın bu çok uluslu yapısı kültürel etkileşim olarak da kişilerin gelişmesine fayda sağlar. Birçok farklı kültürden insanla tanışmak sizlere gelecekte büyük artılar sağlayacaktır.

İngilizce ve Fransızca dil okullarının kaliteli olmaları ve devlet olarak hem kontrol edilmesi hem de garanti altında olması da bir avantaj sağlamaktadır.

Kanada dil okulları maliyet açısından da başka ülke okullarıyla karşılaştırıldığında daha uygundur. Bu maliyet hem dil okullarının fiyatları hem konaklama ve yaşam giderlerini de ekleyince daha da uygun hale geliyor. Kanada'da her bütçeye uygun dil okulu ve konaklama seçenekleri vardır. Bu maliyet toplandığında hem Türkiye hem de diğer başka ülkelere göre daha avantajlı fiyatlar ortaya çıkacaktır. Kanada Dolarının döviz olarak da çok pahalı olmaması Türk vatandaşları açısından olumludur.

Kanada Dil Okulları Fiyatları

Kanada dil okulları fiyatları eğitim kalitesi ve fiyat bakımından birçok dil okullarına göre ekonomiktir. Kanada'daki dil okulları Türk öğrencilerine özel kampanyalar da yapmaktadır.

Kanada dil okullarının fiyatları Amerika ve Avrupa'ya göre daha uygundur. Kanada Dil Okulları dönemsel olarak özel indirimler yaparak da daha uygun hale gelmektedir.

Kanada dil okullarında dil eğitimi süreleri ve fiyatları değişmektedir. 4 hafta, 2 ay, 3 ay, 6 ay, 9 aylık eğitim süreleri olarak çeşitleri vardır.

4 haftalık dil okulları fiyatları 800 ila 1500 Kanada Doları

2 aylık dil okulları fiyatları 1500 ila 3000 Kanada Doları

3 aylık dil okulları fiyatları 2350 ila 4300 Kanada Doları

6 aylık dil okulları fiyatları 4700 ila 75000 Kanada Doları

9 aylık dil okulları fiyatları 7000 ila 11000 Kanada Doları arasında değişmektedir.

Bu fiyatlar dönemsel olarak değişmekte ve bazı dönemlerde indirimler de yapılmaktadır. Kanada'da dil okulu eğitimi almak isteyen kişiler maliyeti düşürmek için bu dönemleri takip etmeleri fayda sağlar.

Kanada Dil Okulu Başlama Zamanı

Kanada'da dil okulu başlama zamanı öğrenciye kalmış bir durum olmakla beraber belirli bir başlama zamanı yok. Bazı okullar ise aybaşı olarak başlangıç zamanını belirlerler. Okullar pazartesi günü başlar ve sabah 9 ile öğleden sonraya kadar devam eder.

Kanada dil okullarında ders saatleri 20-25-30 saatlik programlar olarak değişmektedir. Dersler genelde 10 ila 15 kişilik sınıflarda işlenmektedir. Öğrenciler istedikleri seviyeden dil eğitimine başlayabilir. Kursun başında yapılan seviye sınavı sonrasında öğrenciler kendilerine uygun sınıfta eğitime başlar.

Bu tür dil eğitim kurslarının amacı öğrencinin İngilizce okuma, yazma ve konuşma alanındaki becerisinin arttırılmasıdır. Kurslar 4 ila 52 hafta boyunca dil eğitimi verebilmektedir. Bu süre öğrencinin isteğine göre değişmektedir. Öğrenim görmek isteyen kişilerde bir yaş sınırı yoktur. Fakat öğrencinin 16 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Öğrenciler Kanada İngilizce kurs saatleri dışında okulların hizmetlerinden yararlanabilir ve özellikle hafta sonları yaşadıkları bölgeyi gezme ve tanıma şansına sahip olurlar.

Kanada Okulları

Kanada okulları hem İngilizce hem de Fransızca eğitim veren ender okullar arasındadır. Kanada okulları ülke geneline yayılsa da büyük şehirler daha önceliklidir. Toronto, Vancover, Ottowa, ve Halifax gibi şehirler en fazla tercih edilen şehirlerdir. Kanada ayrıca Frasızca'nın en fazla konuşulduğu ülkelerin başında gelir. Montreol ve Quebec şehri hem İngilizce hem de Fransızca öğrenmek için en ideal şehirlerin başında gelir.

Kanada okulları oldukça farklı dil programları sunmaktadır. Yoğun İngilizce, Genel İngilizce, İş İngilizcesi başta olmak üzere TOEFL ve IELTS gibi sınav kursları da vardır. Kanada'nın bu seçenekleri dışında Work&Study ve CO-OP programları da öğrencilerin tercihleri arasında yer alır.

Kanada okulları, İngilizce veya Fransızca eğitimi almak isteyenlere farklı imkanlar sağlar. Kanada dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında gösterilmektedir. Kanada hem çok sayıda göçmen vatandaşı hem de avantajlı döviz kuru fırsatıyla öğrencileri kendisine çekmektedir.

Kanada’da Konaklama Masrafları

Kanada dil okulları tercih edilirken yaşam ve konaklama masrafları da dikkate alınmaktadır. Özellikle Kanada'nın gelişmiş yapısı ve Kanada Doları'nın döviz para cinsinden pahalı olmaması öğrencilerin ilgisini bu ülkeye odaklandırmaktadır. Kanada'ya giden öğrencilerin yaşam ve konaklama masraflarını etkileyen bazı etkenler vardır. Bu etkenlerin en başında öğrencilerin seçtiği şehirlerin ve konumların maliyetleridir. Seçilen şehir ne kadar merkezi bir şehirse masraflar da o kadar çok çıkabilmektedir.

Kanada okullarında eğitim gören öğrencilerin 3 farklı konaklama seçeneği vardır. Şimdi detaylı olarak bu konaklama seçenekleri üzerinde duralım;

Aile yanında kalmak: Kanada'ya öğrenim için giden öğrenciler bir ailenin yanında kalarak masraf olarak az daha bir maliyetli konaklama seçmektedir. Bu şekildeki konaklamada öğrenciler aile yanında bir oda kiralayarak sabah ve akşam yemeği imkanlarından yararlanabilir. Bu tür bir konaklama seçeneğinin maliyeti 700-1000 Kanada Doları arasında değişmektedir.

Ev kiralamak: Öğrenciler ev kiralamak isterse evin konumu ve özellikleri kira maliyetini arttırmaktadır. Bu tür konaklama seçeneğinde öğrenci tüm ev, fatura ve yemek maliyetlerini kendisi karşılar. Kanada'da sadece ev kiraları 1000-2000 Kanada Doları arasında değişmektedir. Tabi bu fiyatlara ek olarak kişinin fatura, yemek ve gider harcamaları dahil değildir.

Yurtta konaklamak: Yurtta konaklamak öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama tercihlerinin başında yer alır. Öğrenciler bu tür yurtlarda kalarak farklı kültürdeki birçok kişi ile tanışabilir ve kültürel olarak etkileşim içinde bulunabilir. Yurt fiyatları konumuna ve oda seçim seçeneklerine göre değişmekle beraber 750-2000 Kanada Doları arasındadır.

Kanada Dil Okulu Başvuru

Kanada dil okulu başvuru türleri okullara göre farklılık gösterse de genel olarak aynıdır ve aynı evraklar istenir.

Genel olarak istenilen evrak listesi;

 • Başvuru ücreti
 • Başvuru formu
 • Pasaport bilgileri
 • Banka mektubu
 • Sponsor teminatı mektubu

Kayıt için istenilen belgeler ise;

 • Okul başvuru formu
 • Gerekli evraklar
 • Konaklama rezervasyonu
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Başvuru ücreti
 • Vize alınması

Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada Dil Okulu vizesi diye bir ayrı vize çeşidi olmamakla beraber dil okulları için Kanada ziyaretçi vizesi ve Kanada öğrenci vizesi alınmaktadır.

Ziyaretçi Vizesi

Kanada'da 6 aya kadar dil eğitimi alacak öğrencilerin ziyaretçi vizesi alması yeterli olacaktır.

Kanada'da 6 aydan uzun süreli bir eğitim almak istiyorsanız öğrenci vizesi almak zorundasınız.

Duyurular

Kanada Konsolosluğu 29 Ekim Bildirgesi

Kanada Konsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim 2021 günü hizm...
2023-08-09 13:30:26

2021 Kanada Konsolosluğu Tatil Günleri

2021 Yılı Kanada Konsolosluğu Tatil Günleri 1 Ocak 2021 Yılbaşı 4 Nisan 2021 Paskalya  20 Mayis 2021 Victoria Günü  1...
2023-08-09 13:29:30

Kanada Öğrenci Vizesi ile Sınır Kapısından Geçiş Koşulları

Kanada Öğrenci Vizesi ile Sınır Kapısından Geçiş Koşulları Kanada’ya eğitim amaçlı seyahat eden öğrencileri, Kanada sınır kapıl...
2023-08-09 13:28:49

Kanada Göçmenlik ve ülkeye giriş koşullarına ilişkin,

Kanada Bakanlığı Belirlediği Şartlar Dahilinde Yabancılara Negatif Takdir Yetkisi Kullanabilecek ! Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanl...
2023-08-09 13:27:36
Tüm Duyurular